Rekrutacja na studia - Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej

Aktualności

Rekrutacja na studia
23.07.2020/ 
Rekrutacja na studia

Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej we współpracy z Działem Promocji, Karier i Rozwoju wychodzi na przeciw współczesnym potrzebom kandydatów na studia. W portalu Facebook uruchomiona została grupa „Politechnika Rzeszowska - kandydaci na studia” [KLIK], w której zainteresowani studiami w PRz będą mogli uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania oraz zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi Uczelni. 

 

Mamy nadzieję, iż takie rozwiązanie ułatwi naszym młodszym koleżankom i kolegom pozyskiwanie informacji o Uczelni oraz udział w procesie rekrutacji - mówi Michał Klimczyk, Przewodniczący Samorządu Studenckiego. Chcemy już na tym etapie otoczyć ich wsparciem oraz przedstawić ofertę Politechniki z szerokiej perspektywy - poza ofertą dydaktyczną uwzględniając możliwości rozwoju w kołach naukowych i organizacjach studenckich, czy też samorządzie studenckim. Nasza Uczelnia poza kierunkami studiów ma wiele atutów - chcemy o nich intensywnie informować.

 

Grupy w portalu Facebook są dziś jednym z najbardziej popularnych narzędzi komunikacji społecznościowej. Można na nich w sposób wygodny zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi. Proponowane przez nas narzędzie ma ułatwić dostęp do informacji wszelkiego rodzaju. Będziemy starać się zgromadzić odpowiedzi na wszelkie zagwozdki kandydatów - od kierunków studiów i dydaktyki, przez pomoc materialną, aż po porady dotyczące życia studenckiego - mówi Jadwiga Korszniak, w Samorządzie odpowiedzialna za promocję i media społecznościowe.

 

Tradycyjnie, trwa akcja „Pokój dla Żaka”, wspierająca studentów w poszukiwaniu miejsc zakwaterowania. W okresie wakacyjnym osoby wynajmujące pokoje lub mieszkania będą mogły nieodpłatnie ogłosić swoje oferty w bazie przygotowanej przez Samorząd Studencki. Dostęp do bazy jest nieodpłatny również dla studentów i kandydatów na studia. Dzięki „Pokojowi dla Żaka” osoby nieposiadające miejsca zamieszkania w Rzeszowie będą mogły sprawnie znaleźć coś dla siebie. Promowane będą również miejsca zakwaterowania w domach studenckich Politechniki Rzeszowskiej, których oferta jest równie zachęcająca. 


 

 

Poradnik studenta
17.03.2020/ 
Poradnik studenta
W czasie kształcenia zdalnego zachęcamy do regularnego sprawdzania poczty USOS. Specjalnie dla Was opracowaliśmy krótki poradnik [TUTAJ], dzięki któremu możecie w ci...